Fundacja „Potrafię Pomóc” rozpoczęła projekt wsparcia psychologicznego „Rozmowa bez Barier w czasie pandemii COVID-19”, który daje możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych. Projekt finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Wsparcie psychologiczne ma na celu niwelowanie skutków izolacji i braku w czasie pandemii dotychczas istniejących możliwości uczestnictwa przez osoby z niepełnosprawnością w psychoterapii, spotkaniach w ramach grup wsparcia, grupowych zajęciach terapeutycznych, różnego rodzaju treningach czy integracji sensorycznej. Projekt swym zasięgiem obejmuje całą Polskę. Wszystkich zainteresowanych oferowanym wsparciem psychologicznym zapraszamy do kontaktu.
Kto może skorzystać z projektu
- osoby z niepełnosprawnościami (dorosłe, młodzież i dzieci), które na skutek panujących obostrzeń związanych z koronawirusem SARS-CoV-2, musiały przerwać dotychczasowe zajęcia: psychoterapię, spotkania w ramach grup wsparcia, terapie grupowe, różnego rodzaju treningi czy integrację sensoryczną.
- rodzice, opiekunowie osób z niepełnosprawnościami oraz kadra opiekująca się osobami z niepełnosprawnościami, dla których obecna sytuacja związana
z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 jest dodatkowym obciążeniem dla zdrowia psychicznego.
Jak się zgłosić do programu
Warunkiem zakwalifikowania się do projektu jest wypełnienie kwestionariusza. Należy wydrukować kwestionariusz wypełnić DRUKOWANYMI LITERAMI, podpisać, zeskanować i wysłać na adres mailowy: psycholog@potrafiepomoc.org
Co oferujemy
Bezpłatne konsultacje psychologiczne (od marca do czerwca) dla osób, które odczuwają negatywne skutki i obciążenie psychiczne wywołane pandemią. To bardzo ważne w tym szczególnym czasie, kiedy osoby z niepełnosprawnościami ze względu na panujące zagrożenie epidemiczne mają utrudniony kontakt z terapeutami – z uwagi na wprowadzone restrykcje, decyzje o autoizolacji czy np. kwarantannę terapeutów.
Forma konsultacji
Konsultacje odbywają się w formie bezpośredniej, teleporady bądź wideokonferencji ze specjalistą – psychologiem w zależności od preferencji uczestnika, który dokona wyboru wpisując daną formę uczestnictwa w kwestionariuszu.
Konsultacje
Uczestnik projektu otrzyma adres mailowy do psychologa w celu ustalenia formy oraz terminu przeprowadzenia konsultacji (kontakt bezpośredni z zachowaniem reżimu sanitarnego, teleporada, wideokonferencja przez zoom). Czas trwania jednorazowej sesji to 60 min.
Rekrutacja
Rekrutacja będzie prowadzona w sposób ciągły do wyczerpania miejsc. Decyduje spełnienie warunków kwalifikacji oraz kolejność zgłoszeń.
Potrzebne dokumenty:
Kwestionariusz zgłoszeniowy do projektu: pobierz tutaj
Zasady rekrutacji i uczestnictwa w projekcie: przeczytaj tutaj
Informujemy, że zapisy do udziału w projekcie zostały zakończone.
Projekt finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).