Fundacja „Potrafię Pomóc” proponuje wsparcie psychologiczne „Rozmowa bez Barier w czasie pandemii COVID-19, cz. 2”. Projekt daje możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych. Jest finansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Projekt skierowany jest do osób, które w wyniku wcześniejszych obostrzeń pandemicznych odczuwają lęk, niekontrolowane emocje, które są spowodowane wcześniejszymi wprowadzonymi obostrzeniami, zmianami w przepisach, wcześniejszą sytuacją związaną z zamknięciem części szkół i zakładów pracy, przejściem na naukę i pracę w trybie zdalnym.
Sytuacja związana z ciągłym zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 jest dodatkowym obciążeniem dla zdrowia psychicznego wielu osób. Sytuacja pandemiczna ulega zmianie, obostrzenia są łagodzone, ale konsekwencje nią spowodowane zostają oraz mogą wrócić wraz z falą pandemii w okresie jesienno- zimowym. Wiele osób z niepełnosprawnością, przed pandemią korzystało na co dzień z różnego rodzaju wsparcia: psychoterapii, spotkań w ramach grup wsparcia, grupowych zajęć terapeutycznych, różnego rodzaju treningów, integracji sensorycznej. Wraz z pandemią zajęcia te zostały wstrzymane lub ograniczone i tylko niektóre z nich zostały przeniesione w tryb zdalny.
Wsparcie psychologiczne ma na celu niwelowanie skutków izolacji i braku dotychczas istniejących możliwości uczestnictwa przez osoby z niepełnosprawnością w psychoterapii. Projekt swym zasięgiem obejmuje całą Polskę. Wszystkich zainteresowanych oferowanym wsparciem psychologicznym zapraszamy do kontaktu.
Kto może skorzystać z projektu:
- osoby z niepełnosprawnościami (dorosłe, młodzież i dzieci), które na skutek panujących obostrzeń związanych z koronawirusem SARS-CoV-2, musiały przerwać dotychczasowe zajęcia: psychoterapię, spotkania w ramach grup wsparcia, terapie grupowe, różnego rodzaju treningi czy integrację sensoryczną,
Jak się zgłosić do programu
Warunkiem zakwalifikowania się do projektu jest wypełnienie kwestionariusza. Należy wydrukować kwestionariusz wypełnić DRUKOWANYMI LITERAMI, podpisać, zeskanować i wysłać na adres mailowy: psycholog@potrafiepomoc.org
Co oferujemy
Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla osób, które odczuwają negatywne skutki i obciążenie psychiczne wywołane pandemią. To bardzo ważne w tym szczególnym czasie, kiedy osoby z niepełnosprawnościami ze względu na panujące zagrożenie epidemiczne mają utrudniony kontakt z terapeutami.
Forma konsultacji
Konsultacje odbywają się w formie bezpośredniej, teleporady bądź wideokonferencji ze specjalistą – psychologiem w zależności od preferencji uczestnika, który dokona wyboru wpisując daną formę uczestnictwa w kwestionariuszu.
Konsultacje
Uczestnik projektu otrzyma adres mailowy do psychologa w celu ustalenia formy oraz terminu przeprowadzenia konsultacji (kontakt bezpośredni z zachowaniem reżimu sanitarnego, teleporada, wideokonferencja przez zoom). Czas trwania jednorazowej sesji to 60 min.
Rekrutacja
Rekrutacja będzie prowadzona w sposób ciągły do wyczerpania miejsc. Decyduje spełnienie warunków kwalifikacji oraz kolejność zgłoszeń. Dodatkowe informacje można uzyskać pod tel: 603 388 811. Preferowane godziny kontaktu: w dni robocze od 13.00 do 16.00.
Potrzebne dokumenty:
- Kwestionariusz zgłoszeniowy do projektu: pobierz tutaj
- Zasady rekrutacji i uczestnictwa w projekcie: przeczytaj tutaj
Projekt finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).